çok mu zor?


Ve okulun ikinci gününün öğle arasındayım. Ders kayıt işlerinden illallah dedik ama hallettik yine de. Toplam 20 kredilik 7 tane ders alıyorum bu sene. 6 tanesi zaten zorunlu olan dersler. Blogu takip edenlerin bildiği üzere dil almaya çalışıyordum ve sonunda İtalyanca dersi için kaydımı yaptırdım. Şu an İspanyolca alma imkânım da var ama uğraşacak takatim olmadığı için İtalyancada karar kıldık.

En yoğun günüm pazartesi olacak bu dönem. Pazartesi toplam 8 saat dersim var. Buna karşın Cuma günü sadece 2 saat dersim var. Bir kurs falan da olmadığı için hafta sonlarım da boş görünüyor. Hayırlısı ile başladık seneye, Allah yüzümüzü kara çıkarmasın.

Yaklaşık iki gündür epeyce öksürüyorum. Özellikle yatağa uzanınca öksürük nöbeti tutuyordu. Dün gece de iyice halsizleştim. Başım çatlayacak kadar ağrıyordu. Annem ve ablamın telefondaki baskıları sonucu bu sabah Sağlık Merkezi’ne gittim. Valla hiç gülecek halim yoktu fakat doktor ve hemşireler cidden çok neşeliydiler. Kan tahlili için kan alınırken bile nasıl gülümsedim kendime şaşıyorum doğrusu. Allah’a şükür bugün biraz daha iyiyim. Hatta düne göre oldukça iyiyim. Bunda biraz da psikolojik tedavimi üstlenen Hüseyin’in rolü var. Dün gece baş ağrısı ile birlikte piyangodan çıkan moral bozukluğumu tedavi etti sağ olsun. Allah herkese böyle oda arkadaşı nasip etsin :)

Neyse efendim gittik muayene olduk ki ne öğrenelim; boğazımız iltihaplanmış. İki tane ilaç yazdı doktor amca. Biri ağrı kesici zaten bunu kullanmaya gerek yok. Diğeri şurup, çocukluğumdan beri sevmem şurupları ama katlanacağız artık.

Bu akşam iftarda yalnızım galiba, Hüseyin Bey dışarı kaçacak çünkü. Neyse artık buna da alışırız. :P

Birkaç gündür normal seyreden moralimin dün gece taban yapmasının ardından yine de bu satırları yazabildiğim için kendimi şanslı saymalıyım. Bu arada fark etmişsinizdir Cbox’ı ve Plugoo eklentilerini kaldırdım. Bu site için fazla geliyordu Cbox. Zaten uğrayan eden üç beş kişi var, onun için de cbox gereksiz oluyordu. Böyle daha güzel durduğunu düşünüyorum.

(Yazının bundan sonraki kısmını derslerim bittikten sonra yazdım).

Ne istiyorum biliyor musunuz? Böyle güzel bir güneş açsa önce.. Nazlı nazlı yükselse.. Bembeyaz bulutlardan bulabildiği boşluk kadar üzerimize düşse.. Ucu bucağı görünmeyen kırlarda koşsak da koşsak. Ne kırgınlık olsa ne dargınlık. Ümitler tekrar yeşerse, hayatın güzel olduğunu damarlarımıza kadar uzanan çayımızda bir kez daha anlasak. Sohbetlerimiz tatlı tatlı olsa, çayımızın şekeri niyetine. Kimse bahsetmese de unutulsa artık siyah rengi. Saygısızlığımızdan arınsak, sevgilerimiz büyüse. İnsanlar kötü düşünmese hiçbir zaman. Kimse benim gibi isyanlar etmese bir daha. Hayallerde kalmasa istekler, gerçek olsa. Kocaman dünyalar dinlesek herkesten, herkes özlemlerini anlatsa. Kurnazlık yapanlar, kendini kurnaz zannedenler vazgeçse. İnsanların kalplerini acıtmaktan zevk alanlar dursa artık. Onlar da bizim gibi gülümsese.. keşke..

Çok mu zor?

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !