Formamı Geri Veeer...


http://www.formamigeriver.com

Yani ne bileyim insan huzurunu geri ister, parasını geri ister, çalınan cep telefonunu geri ister de formasını ister mi.. orası bir muallak.

Geçen haftalarda sevgili internet tarayıcım Firefox ile gezerken, FormamıGeriVer adlı site ile karşılaştım. Girişindeki yazıyı okuduktan sonra, bunun bir halk hareketi olduğuna karar vererek hemen boş kalan yerleri doldurmaya başladım. Çok hızlı gittik galiba geri sarayım biraz. İsterseniz önce sitenin girşindeki tanıtım yazısı ile başlayalım.

“Bir zamanlar yeşil sahalarda bize Ay-yıldızlılar denirdi. Tıpkı İtalyanlara Gök mavililer, Brezilya’lılara Sambacılar ve Almanlara Panzerler dendiği gibi. Çünkü formalarımızın üzerinde uzun bir bant ve içinde ay-yıldız vardı. Şekli tamamen bize özgüydü ve dünyada benzeri yoktu. Bu forma futbolumuzun başarısız sonuçlar aldığı yılların sorumlusu seçilerek adeta canlı canlı tarihe gömüldü. Bugün giydiğimiz standart formayı kırmızı-beyaz renk kullanan herhangi bir ülke de giyebilir. Biz göğsünde ayyıldız bantı olan klasik formamızın milli takımımızın alamet-i farikası olduğuna inanıyoruz. 250.000 kişilik katılımla milli takımımızın, 2008 Avrupa şampiyonasından başlayarak, tüm karşılaşmalarda yeni klasik ay-yıldızlı forma ile mücadele etmesini istiyoruz. Formamızı geri istiyoruz.”

Böyle diyorlar. Sitede ay-yıldız şeritli bir bant var ve her siteye giren o gün içinde en fazla 5 tane kareyi kırmıza boyuyor. Amaçları bantın tamamlanmasını, aynı zamanda federasyonun da iknasını sağlamak. Böyle bir hareketi daha fazla kişiye duyurmanın görevim olduğunu düşündüm. Aslına bakarsanız bu tip hareketlerin yetkilileri ne kadar etkilediği şüphe götürüyor. Ama ben yine de bu harekete destek vermek istedim. Siz de formanıza sahip çıkmak istiyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !