Sobeeee

Bloglar arasında ilginç adetlerden olan “sobeleme” veya diğer adıyla “mimleme” her zaman ilgimi çekmiştir. Bu yolla başlatılan bir sobenin kaç kişiye ulaştığını düşünmüşümdür hep. Bu benim 2. sobelenmem. İlkinde zamanım olmadığı için bir şey yazamamıştım ama bu sefer yazacağım. Tamkarışık adlı blogcu arkadaşımın mimlemesi ile mimlenmişiz. Konu etkileyici bir fotoğraf seçmek. İşin aslı, ben soruyu tam anlamadım ama size beni etkileyen bir fotoğraf gösterip neler hissettiğimi aktaracağım. Bu arada sobe yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Evet resmimiz bu.. Malum, önümüz sonbahar. Bugün yazın son günü hatta son saatleri. Ama bundan dolayı seçmedim bu resmi. Bu aralar ne kadar güneşli görünse de hava yaprak döküyor gibi hissediyorum kendimi. Kış mevsiminde doğmama rağmen bana uygun olan mevsimler baharlar gibi geliyor. Diyeceksiniz ki ama bu resim sonbahara benzemiyor. Evet ama içerdiği hüzün bence sonbahara daha çok yakışıyor.

Toprak yollar genelde daha yalnız yerlere ulaşır. Otoyollar büyük şehirleri bağlar, toprak yollar küçük şehirleri. Bu toprak yol belki bir kasabaya gidiyordur. Bu yolda yolcu olduğunuzu düşünün. Gideceğiniz yer görünmüyor ve hafif bir sis var. Etrafta yeşillikler var insanı rahatlatan. Ve her zaman hayran kaldığım, gök kubbenin yükünü omuzlayan yüce dağlar var. Bu resim bana hüzün ve aynı zamanda yeniden başlama hissi verdi. Görünce çok etkilendim sizinle paylaşmak istedim..

 

Umarım beğenmişinizdir resmi. Ben de 4 kişiyi sobeliyorum:

1. Lebiderya

2. Akgunkaya

3. BirDemetMavi

4. Eftelya88

 

:) Hepinizi sobelemek isterdim ama arkadaş listesinde ilk bu dört ismi gördüm. Hayırlısı ile diğer sobelemelere inşallah.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !