Ve Başlıyoruz...


Uzun ve güzel bir tatilin ardından artık ziller benim için çalıyor. 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı için tekrar üniversitemizin kollarına atacağız kendimizi. Ödevleri ile olsun, midtermleri ile olsun, finalleri ile olsun müthiş bir heyecan ve koşuşturmaya dönüyoruz. 13 Eylül’den itibaren başlayacak olan ders kayıtları çilesi de bir yana.. Geçen senenin ikinci dönemi için yaptığımız ders kayıtları hala gözümün önünde. O ne çileydi. Bilgisayar Mühendisliği bölüm sekreterinin bize sinirli sinirli konuşması hala aklımda. Herkesin sinirlerinin gergin olması ister istemez sizi de geriyor. Ahmet’in ve Cansu’nun üstün çabaları olmasaydı istediğimiz hocalardan alamayacaktık dersleri.

Peki bu sene diyorum içimden. Şimdi oturup uzun uzun programlar yapacağız. O program olmayacak yer açılmış mı diye bilgisayar başında kalacağız uzun süre. Hepsi rahat bir dönem geçirebilmek için. İnşallah bu sefer daha az uğraşırız. Birilerinden bağırtı yemek inanın hiç içime sinmiyor.

Artık ikinci sınıfa geçmiş olarak yine büyük bir maceranın başındayız. Yarın gece otobüsle Ankara’ya gideceğim. Ve artık başlayacağız. Eh, sizden ricam dualarınızı eksik etmemeniz.

Peki ders dışında Bilal neler yapacak bu sene? Öncelikle Emre ve Hüseyin’in başrollerini paylaştığı bir film çekeceğiz. Senaryo çalışmaları devam eden filmle ilgili ayrıntıları daha sonra aktaracağım size. Ramazan bitmesi ile birlikte, Emre ile kararlaştırdığımız gibi bisikletle Bilkent’ten Eymir Gölü’ne, başka bir gün de Esenboğa Havaalanı’na gideceğiz. Bir yandan Kızma Birader 2.0’ın son rötuşlarını yapacak, ses kayıtlarını tamamlayacağız. Kitap okumalarıma tekrar başlayacak, haftada en az bir tane kitap bitireceğim. Mümkün olursa İspanyolca dersi de alacak, vakit bulursam bir spor dalı ile uğraşacağım (masa tenisi dışında). Eh diyorsunuz ki Bilal iyice abartmaya başladı. Yok yok cidden abartmıyorum, bunlardan yapabildiğim kadarını yapacağım. Eh yapamazsam da canım sağ olsun, derslerim iyi olsun yeter.

Herkese şimdiden güzel bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Umarım başarılı olursunuz. Kalın sağlıcakla..

Turuncu Balığınız Bilal…


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !